Sunday, May 2, 2010

Nädal 3: Viitamine

Ülesanded:

http://lemill.net/content/webpages/viitamissusteemid-ja-viitekirjete-vormistamine

1. APA viitekirjed:

2. Viitekirje parandus:

Väljataga, T., Pata, K., Laanpere, M., Kaipainen, M. (2008). Theoretical Framework of the iCampFolio – New Approach to Comparison and Selection of Systems and Tools for Learning Purposes. In: Proceedings of EC-TEL 2008 conference, Maastricht, The Netherlands, 16. - 19. September 2008. LNCS Springer

& märgi kasutamine eesti keelsetes viidetes (mitme autori puhul) on minu jaoks võõrastav. Ilmselt tuleks ka amazon.com raamatu viitekirjele lisada autorite vahele &, samuti “parandatud” viitekirjes enne viimast autorit. Samuti leidsin Teie materjalidest sõna  Retrieved, kas inglise keelseid väljendeid ei peaks mitte inglisekeelsete viidete puhul kasutama. Eesti keeles ikka armas sõna Kättesaadav.

Keeruline on viidet kirjutada, kui üritusest ja ka teemast midagi ei tea. Aga küllap see ülesande püstituses sedasi mõeldud oligi :)

3. Nagu Tiia juba ka kirjutas on Reaalkoolis ilmselt kasutusel APA stiil (või õigemini sellele kõige rohkem sarnanev). Selle nädala materjale lugedes tekkis rõõmus arusaam, et seda sama ma ju püüangi lastele päevast päeva selgitada. Meie küll palume neil lisaks kättesaadavuse lingile lisada ka kasutamise kuupäeva, seda eelkõige enda kaitseks, on ju info veebis muutuv meist sõltumata. Mitmed viitekirje variandid on küll puuduvad ja lapsed on ka küsinud, kuidas sellisel juhul? Nüüd tean vähemalt kust vaadata ja mida soovitada. See APA-viitamisstiili link oli küll väga huvitav, aitäh!

1 comment:

  1. Kenasti vormistatud kõik viitekirjed! "Retrieved" ei tohiks tõepoolest eestikeelses tekstis kasutada - selle otsetõlge eesti keelde oleks "Allalaetud". Mina eelistan kasutada lihtsamat ja viitamise mõttele praemini vastavat väljendit: "Loetud 05.05.2010 Internetiaadressil http://..."
    Veebiallika puhul tuleb APA kohaselt märkida, millal Sina konkreetselt seda lehte viimati lugesid - veebileht võib ju kaduda, siis aga saab huviline ta kuupäeva järgi veebiarhiivist ehk veel kätte. Sestap pole ka "Kättesaadav" kõige parem sõna siinkohal - Sa ei saa kindel olla, et see veebileht on tõepoolest sel aadressil kättesaadav ka tol hetkel tulevikus kui keegi Sinu viitekirjet lugema juhtub.

    ReplyDelete